top of page

AKTUALITY

Zahájení topné sezóny 2022/2023

Váš dodavatel tepla v Chomutově, společnost ACTHERM Distribuce s.r.o. zahájil ve čtvrtek 15.09.2022 topnou sezonu 2022/2023.

V odpoledních hodinách byly zprovozněny dodávky tepelné energie pro vytápění do objektů napojených z výměníkových stanic provozovaných naší společností.

Pro kvalitní a bezporuchové dodávky tepelné energie pro vytápění vás žádáme o provedení odvzdušnění topných systémů a topných těles ve vašich objektech.

Před odvzdušněním je nutné provést otevření všech termostatických ventilů a uzávěrů každého topného tělesa!

 

Těšíme se na další spolupráci a děkujeme Vám za Vaši přízeň.

Tepelná čerpadla, plynové kotelny, solarní systémy

Pro příklad si můžeme porovnat údaje při  přechodu na tepelná čerpadla u bytového domu z Jirkova, který přinesl časopis Družstevní bydlení. Domácnost v domě spotřebuje průměrně ročně 25 GJ tepla.

Při jeho ceně 550 Kč/GJ a neměnných podmínkách tato domácnost za 15 let zaplatí za teplo na vytápění a ohřev vody 206 tisíc korun. S tepelným čerpadlem, u něhož se uvádí cena tepla 372 Kč/GJ, sice zaplatí za 15 let domácnost za elektřinu pro výrobu tepla jen 139 500 korun, ale poměrné náklady jedné domácnosti na nákup, instalaci, údržbu a provoz soustavy s tepelným čerpadlem lze vyčíslit za 15 let minimálně na dalších 100 tisíc korun.

Celkové náklady domácnosti na teplo z tepelného čerpadla se tak zvýší na 240 tisíc korun. Odpojením od centrálního zdroje tepla v Jirkově bytový dům neušetřil, naopak si každá domácnost ročně připlatí za teplo přes 2000 korun.

Výhody centrální dodávky tepla a teplé vody

komfort na dosah ruky

bezpečné a nevýbušné

žádné skryté poplatky a sankce

čisté životní prostředí

spolehlivost a nenáročnost

servis 24 hodin denně

nepotřebujete vlastní kapitál a technické zařízení

minimalizujete riziko finančně nákladných legislativních změn

-

bottom of page